Jdi na obsah Jdi na menu

P6ka*Zajímavosti

Příspěvky

Jak fotit auta

2. 11. 2018

1. Základní nastavení

Pro začátek se musíte ujistit, že všechny základní nastavení jsou v pořádku – vyvážení bílé v závislosti na světelných podmínkách, snažte se mít ISO nastavené na co nejnižší hodnotu (pokud fotíme auto stojící a máme navíc například možnost použít stativ).

 

2. Ohnisková vzdálenost

I auta mají své „fotografické osobnosti“, stejně jako lidé. Stejně jako někteří z nás vypadají lépe foceni z větší vzdálenosti, s teleobjektivem a pro jiné je tím pravím snímek z blízka. Proto si zkuste představit, že by auto bylo člověkem. Chcete zdůraznit detaily v obličeji nebo je potlačit? Při použití širokoúhlého objektivu vyvstanou detaily fotografovaného auta, takže bude vypadat trochu jako MMA zápasník. Normální až delší ohnisková vzdálenost nám vytvoří opak – plošší, elegantnější vzhled vozidla, hodící se pro reklamu. Nezapomeňte, že pro nás digitální fotografy je experimentování zadarmo, takže se ničeho nebojte a vyzkoušejte obojí.

3. Odlesky

Dejte si pozor na odlesky! Což může být někdy obtížné v rámci fotografování celého auta. Lesklá barva i čelní sklo budou odrážet oblohu. Naším tipem je použití polarizačního filtru, který odrazům zamezí. Pokud ještě svůj polarizační filtr nemáte, rozhodně pro něj utíkejte do obchodu, jsou levné (a i ty nejlevnější pracují výborně!) a jsou také základními filtry pro digitální fotografii.

4. Rozptýlení

Odstraňte od vozidla veškeré rušivé elementy – od hrajících si dětí po zahradní hadici. Pokud fotíte na automobilovém setkání nebo jiné show, počkejte si, až lidé z vašeho záběru odejdou.

5. Pohledy

Vyhněte se běžnému fotografování „z očí do očí“. Zkuste si kleknout nebo naopak stoupnout na něco, abyste fotili z nadhledu. Pokud si před vůz kleknete, dá to fotografii trochu agresivity. Zkuste fotoaparát položit úplně na zem a naklopte ho, dostanete tak neobyčejný výhled. Vyzkoušet nezapomeňte ani fotografie zblízka – různé líbivé makro detaily a křivky auta.

 

Zdroj: http://tipyjakfotit.cz/jak-fotit-auta/

 
Celý příspěvek
| Rubrika: P6ka*Zajímavosti

Jak fotit dostihy

3. 2. 2016

 
Celý příspěvek
| Rubrika: P6ka*Zajímavosti

Cinibulkova naučná stezka

21. 7. 2012

 
Celý příspěvek

Voděradské bučiny

8. 10. 2011

 
Celý příspěvek
| Rubrika: P6ka*Zajímavosti | Komentářů: 0

Fotografujeme ohňostroj

28. 12. 2009

Do nového roku vstupujeme - přinejmenším ve velkých městech - pod oblohou rozzářenou ohňostrojem. Všichni jsme viděli krásné snímky ohňostrojů - a o Silvestra máme příležitost se o ně pokusit.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: P6ka*Zajímavosti | Komentářů: 1